Galeria

REKRUTACJA DO NASZEGO PRZEDSZKOLA TRWA PRZEZ CAŁY ROK

10 pytań, jakie najczęściej zadają rodzice odwiedzający przedszkole "Słoneczny Zakątek".


1. W jakim wieku przyjmowane są dzieci do przedszkola "Słoneczny Zakątek"?


Do przedszkola przyjmujemy dzieci od 2,5 do 5 lat.


2. Jaka jest oferta edukacyjna przedszkola?


Przedszkole w ramach czesnego oferuje pakiet edukacyjny, w którym oprócz zajęć realizujących podstawę programową oferujemy również codziennie język angielski, zajęcia umuzykalniające, rytmikę, warsztaty plastyczne (rysunek, malarstwo, papieroplastyka, spotkania z artystami, wizyty w muzeach, galeriach).


3. Jak liczne są grupy przedszkolne?


Grupy przedszkolne liczą do 16 dzieci. Najmłodszą grupą opiekują się dwie panie.


4. Czy w przedszkolu jest obowiązkowe leżakowanie?


W naszym przedszkolu przerwa relaksacyjna w każdej grupie wygląda trochę inaczej. W grupie najmłodszej podczas relaksacji dzieci słuchają czytanych przez nauczyciela bajek, muzyki relaksacyjnej i najczęściej zasypiają, gdyż potrzebują jeszcze snu. Jeżeli dziecko nie może zasnąć uczestniczy w zajęciach indywidualnych.
W grupie starszej dzieci mają krótką przerwę na relaksację, podczas której słuchają czytanej przez nauczyciela literatury dziecięcej oraz muzyki relaksacyjnej.


5. W jakich godzinach czynne jest przedszkole?


Przedszkole czynne jest w godzinach 7:00 – 17:00. Istnieje możliwość po uprzednim ustaleniu wydłużenia czasu opieki za dodatkową opłatą.


6. W jaki sposób można ułatwić dziecku okres adaptacji?


W trosce o szybką i dobrą adaptację dziecka w nowym środowisku przedszkole organizuje w sierpniu bezpłatne zajęcia adaptacyne dla nowo przyjętych dzieci, podczas których mają one możliwość poznania przedszkola, nowych kolegów i opiekunów oraz uczestniczenia w specjalnie przygotowanych zajęciach.


7. Ile wynosi czesne?


Czesne za przedszkole wynosi 400zł (opłata stała) + 190zł miesięczne wyżywienie. W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu zwracamy dzienną stawkę żywieniową.


8. Czy można zapisać dziecko na okres skrócony?


Przedszkole oferuje również opiekę nad dzieckiem w 4 godzinnym systemie skróconym w godzinach od 8:00 – 12:00 lub 13:00 – 17:00. Istnieje możliwość wyboru posiłków.


9. Kto zajmuje się edukacją dzieci w przedszkolu?


Kadrę przedszkola tworzy zespół młodych, wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Zajęcia rytmiczne, taneczne, umuzykalniające, język angielski prowadzą współpracujący z nami specjaliści.


10. Co jest dla Państwa najważniejsze w edukacji małego dziecka?


Najważniejsze dla nas są indywidualne potrzeby każdego dziecka, podążanie za nim, za jego rytmem rozwoju, uzdolnieniami i zainteresowaniami. Pragniemy pomóc naszym przedszkolakom w poznawaniu świata poprzez badanie, eksperymentowanie i doświadczanie stwarzając najlepsze możliwości do harmonijnego rozwoju. Dbamy, aby edukacja i zabawa w "Słonecznym Zakątku" przebiegała w ciepłej, przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Chcemy, aby nauka i odkrywanie świata stało się dla dzieci wielką przygodą, mającą swój początek w naszym przedszkolu.


Jeżeli macie Państwo więcej pytań zapraszamy do odwdzedzenia naszego przedszkola. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania

.
Zespół "Słonecznego Zakątka"

Facebook

szczepienia

szczepienia

UWAGA!

UWAGA!

Akcja zbierania nakrętek

KONKURSY

KONKURSY

Konkurs plastyczny „5 porcji warzyw, owoców, lub soku”

KONCERTY

KONCERTY

Koncerty edukacyjne

Podziękowanie

Podziękowanie